אולפנת בני עקיבא "סגולה", הינה אולפנה תורנית לבנות המונה כ-550 תלמידות ושוכנת בקרית מוצקין. לאולפנה מגיעות תלמידות אקסטרניות מרחבי הצפון ותלמידות מכל הארץ הלומדות בתנאי פנימיה.

מטרת האולפנה היא לחנך בת ישראל, בעלת אישיות ערכית, חדורת תורה, אמונה ודרך ארץ  השואפת לעליה והתקדמות מתמדת, משכילה בכל תחומי הדעת המקובלים ברמה גבוהה, מעורבת בחברה ורואה את עצמה כשליחה נאמנה של עם ישראל.

הכוח המניע המרכזי והראשוני באולפנה הוא הבניה האישית של כל בת דרך פיתוח כישרונותיה ותוך יחס אישי ועוטף מצוות האולפנה בכל שעות היממה.

אהבת תורה ומחוייבות להלכה הם בבסיס דרכה של האולפנה, והדרך להשגתם משולבת במחוייבות ללימודי קודש ברמות הגבוהות ביותר, תוך מתן אפשרויות ודרכים שונות ללימוד, ותוספת תוכניות ללימודי קודש מרצון (לימודי מדרשה).

התוכנית החברתית באולפנה מקיפה ומגוונת ותואמת את מגוון הצרכים ורצונות התלמידות, החל מסמינרים, שבתות עיון, טיולים שנתיים דרך הרצאות ופעילויות שותפות הנבנות יחד עם מועצת התלמידות. בנוסף, ערכי החסד והנתינה מוטמעים באולפנה לאורך כל שנות לימודיה של התלמידה באולפנה, בין בפעילויות וימי חסד כלל מוסדיים ובין בעשיית חסד אישית ומובנית של כל תלמידות האולפנה.

בשילוב גדול ורציני ממשיכה האולפנה להיות מצטיינת בתחומי ההשכלה השונים, בזכאות לבגרות (98%) ובמתן אפשריות רבות של הצלחה לכלל תלמידותיה – תוכניות מצויינות והעשרה לצד מערך שעות תגבור, שיתופי אקדמיה לצד בניית תוכניות אישיות.

השילוב בין היחס האישי, הלמידה והעשייה העניפה, יוצר לתלמידה דרך רצופת חוויות של התקדמות, שמחה והתלהבות התורמות לעיצוב דרכה.

בוגרת האולפנה יוצאת אל החיים עם מטען יהודי ערכי והשכלתי גדול מאד, המאפשר לה לבחור בכל מסלול שיביאה להגשמה אישית, מתוך מחויבות עמוקה לתורת ישראל, ומעורבות בבנין עם ישראל בא"י.