תוכנית נחשון

פרויקט נחשון הוא פרויקט במסגרתו נפגשות תלמידות באופן וירטואלי עם חונכים, סטודנטים בטכניון, ובאוניברסיטה,  המסייעים להן במקצועות שונים - מתמטיקה, פיסיקה ועוד על מנת  שיוכלו לגשת לבגרות ולקבל ציון טוב, ואפילו מצוין! הקשר שנוצר בין החונכים לתלמידים הוא לא קשר רגיל של תלמיד ומורה, החונך מראה אכפתיות ודורש רצינות. המפגשים נערכים על בסיס קבוע..

כל בת מחליטה עצמאית מה יעזור לה להתקדם והפרויקט עוזר להתמקד, לפנות את השעתיים האלה שכל כך קשה לפנות בעומס הלימודי ולהחליט - עכשיו אני לומדת. המפגשים מעודדים את הבנות להשתפר, לתרגל ולהתקדם. זהו אמצעי נוסף בדרך להצלחה מקסימלית.

זו כבר שנה שלישית בה התכנית פועלת, בשנה הראשונה השתתפו בתכנית 10 בנות שלמדו מתמטיקה ברמה של 5 יחידות לימוד. בשנה  לאחר מכן מספר המשתתפות קפץ ל-32 בנות והצטרפו גם בנות של 4 יחידות לימוד במתמטיקה וכן בנות מגמת פיזיקה. המשתתפות מראות רצינות ברמה גבוהה ויוצאת דופן. בשנה זו זכו הבנות בתואר הקבוצה שנכחה עם הכי הרבה שעות לימודיות. בשנה הנוכחית קיבלו (בינתיים) פידבק חיובי ביותר והן עומדות מעבר לציפיות. הפידבקים הללו דורשים מהבנות נכונות להשקיע, מיקוד ורצון להשפיע על העתיד שלהן.

אנו מרוצים מאוד מפעילות הבנות שלנו וגאים בהן מאוד!